Wspaniałe wakacje w Rumunii - Eforie Nord 14 dni !!!

Terminy: 3.06.2014 do 20.10.2014

Zakwaterowanie: Hotel Mirage***

Dojazd: autokar 

Zniżki:{#emotions_dlg.discount} dla byłych Uczestników wyjazdów

Telefon:
GG:
Email:
biuro@gofun.pl
formularz kontaktu z doradcą

Eforie Nord - odnów siły witalne! 
Eforie Nord to kurort turystyczny położony w Dobrudży - jednej z najpiękniejszych krain historycznych Rumunii. Granicę zachodnią i północną Dobrudży tworzy odcinek dolnego Dunaju, który jest pocięty niezliczonymi malowniczymi kanałami, z kolei jej wschodnia część to wybrzeże Morza Czarnego z wieloma kąpieliskami. Do najpiękniejszych i najpopularniejszych z nich należy właśnie miejscowość Eforie Nord, zwana również Riwierą Rumuńską. Eforie to jednak nie tylko kurort turystyczny, ale także uzdrowisko, zlokalizowane tu bowiem źródła mineralne i termalne ściągają kuracjuszy z chorobami reumatycznymi, niewydolnością serca i układu krążenia z całej Europy. Miejscowość znana jest z doskonale rozwiniętego zaplecza rozrywkowego i niskich cen, jak na tak duży kurort. Niezwykłe położenie Eforie Nord - pomiędzy morzem Czarnym a dwoma jeziorami - sprawia, że nie można się tu nudzić. Atrakcyjność Eforie Nord polega również na jej położeniu – nietrudno dostać się stąd do Bukaresztu, stolicy Dobrudży – Konstanty, czy Warny w Bułgarii. 
Plaże 
Czterokilometrowa piaszczysta plaża łączy Eforie Nord z jej siostrą bliźniaczką – Eforie Sud. Wzdłuż plaż ciągnie się promenada, przy której zobaczyć można przedwojenne wille. Na plaży do wspólnej zabawy zapraszają zwykle turyści, uczący się tańczyć na piasku tradycyjnego bałkańskiego kola. Tempo tego tańca wyznacza wodzirej - rumuńskim zawołaniem Hajde! Popularną plażową zabawą jest również tzw. taniec pingwina (Dansul Pinguinului) – jeden krok do przodu, jeden do tyłu i dwa do przodu. Nikt mu się nie oprze. 
Kuchnia 
Kuchnia rumuńska to swoista mieszanka kuchni orientalnej, austriackiej i francuskiej. Do najciekawszych potraw należą: sarmale – gołąbki z wieprzowiną i wędzoną słoniną , mamaliga, bulz – kulki nadziewane słonym serem, zacusca – ketchup z bakłażanów i papryki, ciorba de burta (flaki), ciorba taraneasca – zupa chłopska z warzyw i wołowiny. Dla wielu polskich turystów mało znanym faktem jest to, że Rumunia to kraina winem płynąca – w 2005 roku znajdowała się na 12 miejscu światowych producentów win. Najlepsze rumuńskie wina to Murfatlar, Cotnari, Dragasani, Bohotin, etc. W Rumunii dużą popularnością cieszą się również wina produkowane w domach oraz w prawosławnych monasterach. Poza tym Rumunia, podobnie jak większość krajów z silnymi łacińskimi korzeniami, posiada długą tradycję piwowarską. Największą popularnością cieszy się piwo Pet i Ron. Szczególnie Paniom poleca się ciemne i słodkie piwo Bere Neagra. Z kolei ci, którzy mają twarde głowy, powinni 
spróbować 60 % palinki produkowanej przez zahartowanych transylwańskich górali. Również atrakcyjna jest tradycyjna rumuńska brandy ze śliwek - ţuica z około 40-50 % czystego alkoholu. Z ţuica związana jest również rumuńska anegdota: mówi się, że zimą może ona pełnić rolę kurtki. Wszystkie te napoje oprócz dobrego smaku i nagłego przypływu dobrego humoru zaskoczą nas ceną! Butelkę dobrego rumuńskiego wina można kupić już od 3 euro. 
Życie nocne 
Latem w Eforie Nord bardzo trudno się nudzić. Dużą popularnością cieszy się Yacht Club, w którym można się bawić przy rytmach bałkańskiej muzyki. Tym jednak, którzy uwielbiają muzykę elektroniczną, zabawę w świetle laserów i ,,ludzi tłum”, proponujemy Amsters Eforie Nord oraz Disco White Mouse. W sezonie letnim emocji dostarczają liczne koncerty znanych rumuńskich i europejskich gwiazd. 
Sport i rekreacja 
Eforie to przede wszystkim uzdrowisko, a więc ogólnodostępne są tu zabiegi z borowiny - z pobliskiego słonego jeziora Techirghiol oraz z pochodzących z nich wód. Miasteczko zapewnia doskonałe warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Na plaży znajdują się wypożyczalnie sprzętu do windsurfingu, nurkowania, skutery, banany, czy rowery wodne. Można tam również zagrać w siatkówkę i piłkę nożną, a w mieście, za opłatą, dostępne są korty tenisowe, stoły do ping ponga, boiska do mini-golfa oraz boisko do koszykówki.

Ramowy program imprezy:


Dzień 1 - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. 
Dzień 2 – Przejazd przez Słowację, Węgry, Rumunię. 
Dzień 3 – Przyjazd do Eforie Nord w godzinach porannych. Spotkanie informacyjne z rezydentem. Zakwaterowanie. 
Dzień 3 – 12 - Pobyt na miejscu. Możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych, np. Bukareszt, Delta Dunaju, Wieczór rumuński. 
Dzień 12 - Wykwaterowanie do godziny 10.00. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych. 
Dzień 13 – Przejazd przez Węgry, Słowację. 
Dzień 14 - Przyjazd do Polski – przekroczenie granicy na południu Polski w godzinach nocnych / porannych. Przyjazd do centralnej części kraju w godzinach porannych / przedpołudniowych. 

Cena obejmuje:


 

 • przejazd autokarem lux
 • zakwaterowanie - 10dni na miejscu, 9 noclegów
 • śniadania
 • opieka rezydenta na miejscu

 

Cena nie obejmuje:


 

 • ubezpieczenie KL i NNW 50zł (płatne na umowie)
 • opłata klimatyczna - 10 euro, dzieci do 12 lat płacą 50% - opłata płatna u pilota w autokarze

 

Dojazd:


Przejazd autokarem

Zniżki:


{#emotions_dlg.discount}zniżki dla stałych Klientów!

 

 

 • dziecko 0-2 lat (bez świadczeń hotelowych) płaci 400 zł
 • dziecko 2-12 lat jako 3 os. w pokoju -20% (pokój dwuosobowy z dostawką)
 • dopłata do pokoju 1-osobowego - 450 zł
 •  

  Wyżywienie:


  Śniadania w cenie!

  Opcjonalna dopłata do obiadokolacji +350 zł (9 obiadokolacji)

   

  Zakwaterowanie:


  Więcej zdjęć
  Pokoje

  Hotel Mirage***

  Lokalizacja:

  Znajduje się w odległości 50 m od plaży i oferuje turystom wyjątkowe warunki zakwaterowania, niepowtarzalną atmosferę i znakomitą kuchnię. 

  Zobacz na mapie

  Zakwaterowanie:

  Wszystkie posiadają własną łazienkę i balkon oraz wyposażone są w TV, telefon, lodówka/mini-bar, klimatyzację. 


  Infrastruktura:

   

  • klinika pielęgnacji ciała 
  • ogród
  • restauracja
  • dyskoteka

   


  Wyżywienie:

  W cenie 9 śniadań.

  Dopłata do obiadokolacji +350zł/os
  Rezerwacja miejsc / tabela terminów (cena za osobę)


  Ceny w tabeli oznaczają cenę za osobę!
  Kliknięcie na cenę pozwoli na przejście do formularza rezerwacji internetowej.
  MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE REZERWACJI?
  CHCESZ UZYSKAĆ POMOC?

  tel.:
  email: biuro@gofun.pl
  lub formularz
  Symbol Termin Mirage pok. 2os. Mirage pok. 3os.

  Do góry strony

  Lokalizacja

  Polecamy
  Opublikowane na stronach internetowych www.gofun.pl materiały, oferty lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. W naszej ofercie najlepsze sylwestry, imprezy narciarskie, wyjazdy wakacyjne, Super wycieczki dla młodych ludzi.
  1.514251947403