Szkolenie na Żeglarza Jachtowego - patent żeglarski. Najlepsze szkolenia w konkurencyjnych cenach!!!!

Terminy: 27.04.2019-28.09.2019

Zakwaterowanie: Jachty Mazurskie

Dojazd:  dojazd własny

Zniżki:{#emotions_dlg.discount} dla byłych Uczestników wyjazdów

Telefon:
GG:
Email:
biuro@gofun.pl
formularz kontaktu z doradcą

Żeglarski REJS Szkoleniowy dla osób powyżej 18 lat

 


                   Impreza dla osób powyżej 18 roku życia (maturzystów, studentów i dorosłych) pałających chęcią zdobycia uprawnień do prowadzenia jachtu. Program imprezy obejmuje pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne na stopień żeglarza jachtowego i egzamin na ten stopień przeprowadzany przez komisję PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego).
Uzyskany (oczywiście pod warunkiem zdanego pozytywnie egzaminu - o co zadbają nasi cierpliwi i wykwalifikowani instruktorzy) patent będzie uprawniał do prowadzenia jachtów po wodach śródlądowych bez ograniczeń.
REJS SZKOLENIOWY  to impreza wychodząca naprzeciw oczekiwaniom uczestników chcących połączyć szkolenie na podstawowe stopnie żeglarskie z aktywnym wypoczynkiem w formie rejsu. Obok czynnego wypoczynku pod żaglami w pięknych okolicznościach przyrody i tego, i niepowtarzalnej, uczestnicy nabędą pod okiem doświadczonych instruktorów również (a może raczej przede wszystkim) umiejętności wymagane do zdania egzaminu na stopień Żeglarza Jachtowego. Przy połączeniu intensywnego szkolenia manewrowego i teoretycznego poprzedzonego tygodniowym rejsem zdobędą wszystkie niezbędne umiejętności żeglarskie, nie tylko pozwalające zdać egzamin PZŻ, ale również będą wiedzieć jak dopłynąć najbezpieczniej i najszybciej do konkretnego portu, na ognisko czy zimne piwko (czego nie nauczyliby się na kursie stacjonarnym)

Uczestnicy:    

Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 18 roku życia. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Osoba zdająca egzamin na stopień żeglarza jachtowego według przepisów Polskiego Związku Żeglarskiego musi posiadać umiejętność pływania oraz zaświadczenie od lekarza o >braku przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa<.

Trasa:

Turnusy rozpoczynają się i kończą w Giżycku (port  ROYAL).
Wyruszamy na północ, chyba najbardziej urokliwą część Wielkich Jezior Mazurskich, zasypaną wysepkami - rezerwatami przyrody. Jeziora otoczone tam pięknymi leśnymi wybrzeżami, kryjącymi wiele ciekawych historycznych miejsc jak bunkry głównej kwatery Wehrmachtu na Mamerkach oraz nieukończone śluzy dla U-Botów wraz z Kanałem Mazurskim. Odwiedzamy zarówno leśne, ciche przystanie, gdzie przy dźwiękach gitary i wspólnie śpiewanych szantach będziemy konsumować pyszne własnoręcznie upieczone w ognisku kiełbaski, popijając je sponsorowanym, zapewnionym przez nas piwkiem ;)

Kadra:
    
Na każdą załogę (5-8os) będzie przypadał instruktor - człowiek o zapewne niebywałyj cierpliwości i poczuciu humoru - sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski, instruktorski i wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie, bezstresowe podejście do uczestników.
Dodatkowo całym rejsem dowodzi kierownik imprezy tzw. Komandor rejsu i KWŻ – Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego.
Nasza kadra to młodzi, energiczni ludzie, z dużym poczuciem humoru, otwarci na wszelkie propozycje i sugestie uczestników, dotyczące nie tylko toku szkolenia, ale także różnych imprez rozrywkowych i ciekawych pomysłów.

Szkolenie:

Pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego, prowadzone ściśle według wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończone egzaminem na ten stopień. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (5, 6 osób). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia. Będzie on prowadził z nią zajęcia praktyczne, oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg. Dodatkowo każdy uczestnik dostanie na czas trwania szkolenia do dyspozycji książkę :,,Żeglarz jachtowy",zawierającą wszelką niezbędną wiedzę którą trzeba posiąść by z powodzeniem zdać egzamin PZŻ.


DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ??? 

Pokrótce : 

 • jesteśmy najlepsi :), 
 • mamy najlepszą kadrę, bezstresową i bezkonfliktową a przy okazji dobrze otrzepaną z żeglarstwem (po prostu znają się na rzeczy),
 • nie mieszamy składów czyli na naszym szkoleniu mamy tylko studentów i absolwentów co jest gwarancją dobrej zabawy. Nie mieszamy was z dziećmi.
 • oprócz codziennych treningów i szkoleń dajemy też wieczorny odpoczynek i dobrą zabawę przy ognisku lub w tawernie (sponsorowane wieczorki również z alkoholem-patrz w dalej!)
 • mamy dobry sprzęt
 • mamy BARDZO KONKURENCYJNE CENY !

 

Port "ROYAL"
11-500 Giżycko 
Al. Wojska Polskiego 39

 

CENNIK USŁUG W PORCIE ROYAL:
Prysznic 15zł Od 1 os.
Umywalki - 2 zł Od 1 os.   
Postój samochodu osobowego na parkingu  doba- 15 zł
ostój motocykla doba- 10 zł

Ramowy program imprezy:


Dzień 1 - o godzinie 18.00 następuje zbiórka uczestników w porcie macierzystym ROYAL. Potem jesteśmy zapisywani na rejs przez kierownika; dalej następuje podział na załogi i zapoznanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.
Wieczorem przeprowadzane jest podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. 

Dnia 1 - 10  pobyt w Macierzystym porcie ROYAL Gizycko, gdzie rozpocznie się intensywne codzienne szkolenie praktyczne (manewrowe) na jeziorze Niegocin i teoretyczne gdzie uczestnicy 12 lub 13 dnia (zależy od warunków atmosferycznych) będą zdawać egzamin na stopień żeglarza jachtowego. Po egzaminie wieczorem impreza pożegnalna ;)


Dni 10 - 13  to realizacja trasy rejsu i podstawowego szkolenia. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się pływania jachtem, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na kolejnych leśnych bindugach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na północnym szlaku Krainy Tysiąca Jezior (Sztynort, Węgorzewo). W czasie rejsu, wieczorami na wykładach prowadzonych przez naszych wszystkowiedzących instruktorów uczestnicy poznają tajniki żeglarstwa, wszelką wiedzę teoretyczną i oczywiście to, jak ją zastosować w praktyce.
Dzień 13 sklarowanie i przekazanie jachtów, godzina 10.00 rozwiązanie rejsu - wyjazd. Egzamin
Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. 

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 - 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 - 9.40 śniadanie; 10.00 - 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na wspólnymi siłami załogi w jachtowym kambuzie przygotowany obiad; 19.00 - kolacja; po 20.00 zajęcia różne i rozrywki: ogniska z kiełbaską przy dźwiękach szant i gitarki. 
W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.


A czekają jeszcze dodatkowe atrakcje... 

Pierwszą atrakcją, którą kultywujemy już od wielu lat jest pierwszy wieczorek integracyjny .... gościmy wszystkich przy ognisku naszą garmażerką oraz małym co nieco :). W czasie Rejsu przewidujemy organizację dwóch sponsorowanych wieczorków przy ognisku. Nie ma lepszego miejsca do rozmów, śpiewu i zabawy.

Cena obejmuje:


Cena obejmuje cały tok szkolenia (teoretyczny i praktyczny według wymagań PZŻ), rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opieką kadry, ubezpieczeniem NW. Noclegi w wygodnych kabinach jachtów.
W cenie rejsu zapewnione masz w zasadzie wszystko:

 • Dobre i nowoczesne jachty (Twistery 780/26)
 • Pełny serwis jachtów
 • Pełne zaprowiantowanie
 • Sponsorowane żeglarskie wieczorki
 • Ubezpieczenie OC, Casco
 • A do tego fajni ludzie....bezcenne :)

Cena nie obejmuje:


 • opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za patentu i egzaminu (około 250 PLN),
 • transportu do Giżycka (cena biletu pkp to w przybliżeniu 40 zł.)
 • paliwa
 • sprzątanie jachtów 70 zł, 
 • prysznice
 • ubezpieczenia NNW 50 zl*


*kwota zostanie dodana na umowie

Zakwaterowanie:


Śpimy na jachtach, dlatego każdy z uczestników powinien posiadać śpiwór.

Dodatkowo potrzebne będzie:

 • Miękkie obuwie
 • Ciepły sweter lub polar
 • Kurtkę przeciwdeszczową lub sztormiak
 • Jeśli tylko posiadasz jakiś instrument muzyczny – weź go! (nawet jeśli tylko pobrzdąkujesz)

Dojazd:


Port "ROYAL"
11-500 Giżycko 
Al. Wojska Polskiego 39

Informacja dla zmotoryzowanych – można zostawić samochód na parkingu strzeżonym. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów dotyczących dojazdu z Twojego miasta, zapytaj lub wyślij maila do naszej osoby kontaktowej z najbliższego Tobie miasta. Na pewno pomożemy.

Wszystkie zmiany załóg odbywają się w sobotę. W porcie należy być najpóźniej o godzinie 18.00 (Do 18.00 godziny do Giżycka wjeżdżają wszystkie dogodne komunikacyjnie pociągi z całej Polski).

Zniżki:


 • {#emotions_dlg.discount} zniżki dla byłych klientów
 • Grupy powyżej 6os. -5% ZNIŻKI

Wyżywienie:


Uczestnicy będą zaopatrzeni wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa, mięsko na obiad) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców, reszta zależy już tylko od inwencji i umiejętności kulinarnych załogi (panowie też gotują...podobno).

Zakwaterowanie:


Więcej zdjęć
Pokoje

Jachty MazurskiE

Lokalizacja:

Dysponujemy Jachtami Twistery 26 Twistery 780 

Zobacz na mapie

Zakwaterowanie:

Śpimy na jachtach, dlatego każdy z uczestników powinien posiadać śpiwór.Potrzebne będzie też:Miękkie obuwie,Ciepły sweter lub polar, Kurtkę przeciwdeszczową lub sztormiak.


Infrastruktura:

Jachty są z pełnym wyposażeniem żeglarskim (kambuz, silnik, akumulatory).


Wyżywienie:

Każda załoga dostaje do dyspozycji jedzenie na pełne śniadania, obiady, kolacje do własnego zagospodarowania (ryż, makaron, przetwory mięsne, sosy, konserwy, dżemy, mleko, sery, owoce itp.)
Rezerwacja miejsc / tabela terminów (cena za osobę)


Ceny w tabeli oznaczają cenę za osobę!
Kliknięcie na cenę pozwoli na przejście do formularza rezerwacji internetowej.
MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE REZERWACJI?
CHCESZ UZYSKAĆ POMOC?

tel.:
email: biuro@gofun.pl
lub formularz
Symbol Termin 1 FORMULARZ DLA JEDNEJ OSOBY
35/198 2019-07-20-2019-08-02 977.00
35/199 2019-08-03-2019-08-16 977.00
35/200 2019-08-10-2019-08-23 977.00
35/201 2019-08-17-2019-08-30 877.00
35/202 2019-08-24-2019-09-06 877.00
35/203 2019-09-07-2019-09-20 827.00

Do góry strony

Lokalizacja

Polecamy
Opublikowane na stronach internetowych www.gofun.pl materiały, oferty lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. W naszej ofercie najlepsze sylwestry, imprezy narciarskie, wyjazdy wakacyjne, Super wycieczki dla młodych ludzi.
0.63363599777222