Super oferta!!! ALBANIA 14 DNI !!! HOTEL***

Terminy: 25.05.2014-02.10.2014

Zakwaterowanie: Hotel DENTA***

Dojazd: autokar lub dojazd własny (zniżka 150 zł)

Zniżki:{#emotions_dlg.discount} dla byłych Uczestników wyjazdów 

Telefon:
GG:
Email:
biuro@gofun.pl
formularz kontaktu z doradcą

Vlora - Skąpana w dwóch morzach... 
Mało jest miejscowości na świecie, w których jednego dnia można się kąpać w dwóch morzach. Miejscowości Vlora położona w południowo-zachodniej Albanii, na południowym krańcu Morza Adriatyckiego oraz w północnej części Morza Jońskiego zalicza się do tej elitarnej grupy. Vlora to również gwarancja dobrej pogody - jest najbardziej nasłonecznionym regionem w Albanii (ponad 2000 słonecznych godzin w roku). Jest wyjątkowa także z powodu swojej unikalnej przyrody. W jej okolicy znajduje się przełęcz Llogara, która jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w albańskiej riwierze i pozazdrościć jej mogą wszyscy mieszkańcy Półwyspu Bałkańskiego. Vlora jest również wyjątkowa dlatego, że lata komunizmu nie pozbawiły jej lokalnego folkloru i kolorytu. Na ulicy nierzadkim widokiem są poruszające się na osiołkach albańskie rodziny ubrane w tradycyjne stroje. Albańczycy urzekną nas także swoją niezwykłą życzliwością, otwartością i gościnnością. Wszystko to sprawi, że Vlora głęboko zapisze się w naszych umysłach a nawet sercach i będziemy z chęcią do niej wracać. 
Plaże 
Większa część albańskiej riwiery to puste dzikie zakątki, nieodkryte małe zatoczki, plaże z białymi płaskimi kamieniami. Woda jest turkusowo-błękitna. Dodatkową atrakcją dla plażowiczów jest naturalne źródło wody mineralnej, z której korzystać można do woli. Blisko Vlory możemy również podziwiać dwie najważniejsze laguny w Albanii - Narta Lagoon i Pashaliman Lagoon - uznawane za raj dla ptaków morskich. 
Kuchnia 
Kuchnia Vlory to przede wszystkim owoce morza, ryby, małże, krewetki i homary. Przy okazji pobytu we Vlorze warto również spróbować specjałów mniejszości greckiej tzw. Labów. 
Nocne życie 
Albańczycy taniec mają we krwi, więc bez trudności znajdziemy wiele miejsc, w których się bawią. Zawsze otwarci i gościnni chętnie nauczą nas lokalnych tańców. Silne wpływy kultury greckiej w tym rejonie sprawiły, że największą popularnością wśród nich cieszy się odmiana kola. Dla tych jednak, którzy preferują typowo europejską rozrywkę polecamy dyskoteki przy plażach. Tam do rana można się bawić w rytmach muzyki elektronicznej.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE: 

RIWIERA ALBAŃSKA

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu przez przełęcz i Park Narodowy Llogara, gdzie zatrzymujemy się na tarasach widokowych aby podziwiać Albańską Riwierę z wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Na poranną kawę zatrzymujemy się w miejscowości Himara, gdzie mieszka mniejszość grecka. Następnym przystankiem jest Borsh i niezwykłej urody wodospady, które stanowią tło dla restauracji. Porto Palermo to przede wszystkim dziewiętnastowieczna twierdza Ali Pashy Tepeleńskiego oraz cerkiew i pozostałości po komunistycznej bazie wojskowej. Później zwiedzimy ruiny starożytnego miasta Butrint, które jest dowodem na niezwykłe bogactwo historyczno- kulturowe Albanii. Park archeologiczny założony w tym miejscu obejmuje kulturę pierwszych Słowian, grecką, rzymską, bizantyjską oraz wenecką. Po tych atrakcjach czeka nas odpoczynek na przepięknych plażach Ksamilu. Na zakończenie relaksujący spacer deptakiem jednego z najbardziej znanych kurortów czyli Sarandzie, gdzie jak na miejscowość turystyczną przystało można kupić pamiątki. CENA: 40 EURO

 

BERAT-ARDENICA-APOLLONIA

Pierwszym punktem jest Ardenica, gdzie zwiedzamy monaster, w którym ślub brał Skandebeg największy bohater narodowy Albańczyków. Kolejny punkt to Berat czyli słynne miasto tysiąca okien będące na liście UNESCO. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. W Beracie możemy również podziwiać orientalną architekturę dolnej części miasta. W drodze powrotnej odwiedzamy ruiny starożytnego miasta Apollonia. CENA 30 EURO

 

ALBANIA PÓŁNOCNA

Wycieczka rozpoczyna się od Durres, gdzie zwiedzamy przede wszystkim ruiny starożytnego amfiteatru oraz term. Następnie kierujemy się do stolicy Albanii czyli Tirany. Głównymi atrakcjami jest przejazd przez tzw. blok czyli osiedle gdzie w czasach komunistycznych mieszkali dygnitarze komunistyczni oraz sam Enver Hodża. Zatrzymujemy się przy piramidzie Hodży oraz na głównym placu Skandeberga i meczecie. W kruji oglądamy twierdzę Skandeberga, a następnie czas wolny na obiad oraz spacer tze. turecką uliczką. CENA 30 EURO

Ramowy program imprezy:


Dzień 1 - Wyjazd z Polski, zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. 
Dzień 2 - Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. 
Dzień 3 - Przyjazd do Vlory w godzinach porannych, zakwaterowanie, spotkanie informacyjne z rezydentem. 
Dzień 3 - 12 - Pobyt na miejscu, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: 
Dzień 12 - Zdawanie apartamentów w godzinach porannych, czas wolny, wyjazd do Polski. 
Dzień 13 - Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. 
Dzień 14 - Przyjazd do kraju. 

Cena obejmuje:


 

 • transport: autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe - bar, video, WC) 
 • zakwaterowanie: 9 noclegów w wybranym obiekcie 
 • opieka pilota w czasie podróży 
 • opieka rezydenta na miejscu 
 • podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:


 

 • ubezpieczenie KL i NNW 50zł*
 • opłata klimatyczna – 10 euro; dzieci do 12 lat płacą 50% - płatne u pilota w autokarze
 • wyżywienia: 2 x dziennie - 450 zł (9 śniadań, 9 obiadokolacji) - płatne w biurze (opcjonalnie) lub możliwość wykupienia śniadań i obiadokolacji na miejscu (ok. 13 EUR/dzień)
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego: +450 zł
 • dokwaterowanie - osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

 

Dojazd:


Transport: autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe - bar, video, WC)

dojazd własny: -150 zł; przykład pobytu dla dojazdu własnego w turnusie  05.06 - 14.06

Zniżki:


{#emotions_dlg.discount}zniżki dla byłych Uczestników OIS

dziecko 0-2 lat (bez świadczeń hotelowych - miejsce sypialne z rodzicami) płaci 400 zł

dziecko 2-14 lat jako 3 i 4 os. w pokoju: -20%

Wyżywienie:


Brak wyżywienia w cenie.

Wyżywienie: 2 x dziennie - 450 zł (9 śniadań, 9 obiadokolacji) - płatne w biurze (opcjonalnie) lub możliwość wykupienia śniadań i obiadokolacji na miejscu (ok. 13 EUR/dzień)

brak aneksów kuchennych

Zakwaterowanie:


Więcej zdjęć
Pokoje

Hotel DENTA***

Lokalizacja:

Hotel położony jest we Vlorze w dzielnicy Radhime tuż przy plaży około 100 m z bezpośrednim widokiem na morze z jednej strony, a na góry z drugiej.

Zobacz na mapie

Zakwaterowanie:

Pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z łazienkami, wyposażone są w lodówki, TV oraz bezpłatną klimatyzację. Wszystkie pokoje mają balkon lub taras z widokiem na morze lub góry.


Infrastruktura:

 

 • restauracja o ok. 100m. od hotelu
 • w okolicy sklepy i kluby
 • prywatna plaża tylko dla gości hotelu
 • możliwość zamówienia transportu do centru miasta za ok 2/3 euro

 


Wyżywienie:

Bez wyżywienia. Możliwość wykupienia wyżywienia opcjonalnie (śniadania i obiadokolacje)w biurze bądź an miejscu.
Rezerwacja miejsc / tabela terminów (cena za osobę)


Ceny w tabeli oznaczają cenę za osobę!
Kliknięcie na cenę pozwoli na przejście do formularza rezerwacji internetowej.
MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE REZERWACJI?
CHCESZ UZYSKAĆ POMOC?

tel.:
email: biuro@gofun.pl
lub formularz
Symbol Termin Denta pok. 2os. Denta pok. 3os.

Do góry strony

Lokalizacja

Polecamy
Opublikowane na stronach internetowych www.gofun.pl materiały, oferty lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. W naszej ofercie najlepsze sylwestry, imprezy narciarskie, wyjazdy wakacyjne, Super wycieczki dla młodych ludzi.
1.6793868541718