Czarnogóra ULCINJ - 10 NOCLEGÓW - Willa Dolce Vita

Terminy: 18.06.2014 -23.09.2014

Zakwaterowanie: Willa Dolce Vita

Dojazd: autokar 

Zniżki:{#emotions_dlg.discount} dla byłych Uczestników wyjazdów 

Telefon:
GG:
Email:
biuro@gofun.pl
formularz kontaktu z doradcą

Czarnogóra -Ulcinj (wymawia się jak Ulcyn, czarn. Улцињ/Ulcinj, alb. Ulqini) - najdalej wysunięte na południe miasto i gmina miejska w Czarnogórze, znajdujące się u ujścia rzeki Bojany, w pobliżu granicy z Albanią. Ulcinj leży nad Adriatykiem, dzięki czemu stał się kurortem chętnie odwiedzanym przez turystów. Obecnie jest po Budvie najchętniej odwiedzanym kurortem w Czarnogórze Atutem Ulcinja są rozległe piaszczyste plaże (przykładowo) Velika plaža (Wielka plaża) - piaszczysta, długość 13 km (najdłuższa plaża po tej stronie Adriatyku), Mala plaža (Mała plaża) - piaszczysta, długość 700m (plaża miejska w najbardziej atrakcyjnej części miasta, w pobliżu starówki), Ada - piaszczysta plaża, długości 3 km, część przeznaczona dla naturystów (w pobliżu osiedle naturystyczne), Valdanos - plaża żwirowa, długości ok. 800 m, położona wśród gajów oliwnych.

Dodatkowym atutem miasta jest starówka wysunięta w głąb morza, licząca ponad dwa tysiące lat. Turystów przyciąga do Ulcinja orientalna atmosfera miasta i jego multietniczność.

Większość mieszkańców Ulcinja to Albańczycy: 61,5% ogółu ludności miasta, a 72,1% całej gminy.

 

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULATYWNE

 
PONIEDZIALEK
Jezioro Szkoderskie: 08.00 – 15.00: cena: 30 euro, w cenie bilet wejściowy do parku narodowego (4 euro)
Największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim. Oddzielone od morza pasmem górskim Rumija. Lustro jeziora położone jest na wysokości 6 m n.p.m. Głębokość jeziora to 5-8 metrów. Przez jezioro przebiega granica Czarnogóry z Albanią. 3/4 jeziora należy do Czarnogóry 1/4 do Albanii. Za sprawą umiarkowanego, śródziemnomorskiego klimatu jezioro charakteryzuje bogata fauna i flora - 48 gatunków ryb i 270 ptaków.
Dojazd autobusem do miasta Virpazar, zwiedzanie miasta położonego nad jeziorem oraz parku narodowego w drodze powrotnej w mieście Vranina. Następnie wejście na statek i rejs 2 godziny. Na statku można spróbować własnych wyrobów (priganica), domowego wina, sera koziego, miodu. W trakcie wycieczki przerwa na plażowanie oraz odpoczynek – 2 godziny.

PONIEDZIAŁEK
Stary Bar i stara oliwa 16.00 – 19.00, 5 euro + 3 euro bilet wstępu.
Stary Bar to ruiny zabytkowego średniowiecznego otoczonego murami niezamieszkałego miasta. Miasteczko położone jest na malowniczym skalistym wzgórzu około 4 km w kierunku wschodnim od współczesnego Baru. Według miejscowych legend miasto zostało założone w VI wieku przez Rzymian pod nazwą Antibarum, jako przeciwwaga do położonego pp przeciwnej stronie Adriatyku włoskiego miasta Bari. Po upadku Cesarstwa miasto zostało przejęte przez Bizancjum a w XI wieku stanowiło część Królestwa Zety. W drugiej połowie XV wieku znajdowało się panowaniem Republiki Weneckiej a w 1571 roku zostało zajęte przez Turków. Miasto opuszczone zostało w 1878 roku w czasie wojny rosyjsko-tureckiej po odbiciu go przez Czarnogórców z rąk Turków. W 1979 roku zabytkowy Stary Bar został nawiedzony i zniszczony przez trzęsienie ziemi. Zobaczyć możemy m in. wieżę zegarową, kościół katolicku i prawosławny, wodociąg oraz stare drzewo oliwne. Po 2 godzinnym zwiedzaniu starego miasta można przejść się tzw. turecką uliczką – urokliwa mała uliczka, na której znajdują się restauracje, kawiarnie oraz sklepiki z pamiątkami. Można także kopic domowej roboty alkohol oraz oliwę z oliwek.

Dubrovnik, 7.00 – 19.00, 40 euro
Wyjazd z Baru, przejazd wzdłuż wybrzeża Czarnogóry: Budva, Tivat, Herceg Novi.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Dubrownik to perła Dalmacji i mekka odwiedzających Chorwację turystów. Łagodnym łukiem wcina się w morze, tworząc plamę czerwono-żółtych wież i dachów na tle błękitu Adriatyku. Dubrownik to wspaniałe kościoły, potężne mury obronne i bastiony, kręte uliczki i muzea w dawnych pałacach. Miasto może się poszczycić najstarszą w Europie apteką, gotyckimi klasztorami Franciszkanów i Dominikanów i studniami Onofria. Warto zwiedzić m.in. Stradun słynny deptak w Dubrowniku, który jest główną ulicą starego miasta i sam w sobie stanowi atrakcję turystyczną, mury obronne Dubrownika, które są jednym z najbardziej monumentalnych zabytków fortyfikacyjnych w Europie, wielką fontannę Onorfio, twierdzę Lovrjenac - imponującą, najwyższą wieżę Dubrownika. Dubrownik ma bogatą historę zarówno polityczną i kulturalną  dlatego został zapisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO.
Po przyjeździe do Dubrownika zwiedzanie miasta przez 1,5 godziny z przewodnikiem, następnie 3,5 godzinne zwiedzanie we własnym zakresie, czas wolny. Powrót do hotelu.

WTOREK
Albania – Szkodra, 8.10 - 18.00, 25 euro, w cenie bilet na twierdze Rozafa
Położony nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie, największego na Bałkanach, jest jednym z najstarszych miast w Albanii. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z około 4 wieku p.n.e. Pod koniec 3. wieku p.n.e., jedno z plemion ilyryjskich utworzyło królestwo ilyryjskie ze stolicą Shkodra. Był ostatnim miastem, które uległo okupacji imperium otomańskiego, w 1472 r. Szkodra to jedno z najważniejszych miast Albanii. To nie tylko centrum historyczne, lecz również centrum edukacji, kultury i handlu. Przez ostatnie lata miasto bardzo zaniedbywane, przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Szkodra jest również centrum albańskiego katolicyzmu, a także dobrym przykładem tolerancji między religiami. Tu znajdziemy wyznawców wszystkich religii jakie występują na terenie Albanii. Największą atrakcją miasta jest oddalony o 3 km od centrum zamek Rozafa. Zamek wznosi się u zbiegu rzek Bunës, Drin i Kir. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę.
Wyjazd spod hotelu, wjazd do Albanii. Postój za granicą Albanii. Możliwość kupienia tradycyjnego albańskiego koniaku. Nastąpienie zwiedzanie z przewodnikiem miasta - kościoły, rynek. Jedno z niewielu miast, które nie zostały zniszczone przez działania dyktatora, przywódcy Albanii do końca II WŚ Envera Hodże. Po zwiedzaniu czas wolny. Następnie zwiedzanie zamku Rozafa.
Na koniec plażowanie w Ulcinju – 1 godzina. Najdłuższej plaże w Czarnogórze. Proszę zabrać stroje kąpielowe oraz ręczniki

ŚRODA
Montenegro Tura Cetinje – Lovćen , 7.45 – 17.00, CENA: 25 E, w cenie wejścia do miast Kotor i Cetinje – 2 euro.
Zwiedzanie średniowiecznego miasta Kotor leżącego u podnóża masywu Lovćen. Miasto otoczone grubymi murami obronnymi wspinającymi się po zboczach masywu Dobroty było nie do zdobycia. Miasto ma śródziemnomorski charakter, pełne jest wąskich uliczek, placów, świątyń i pałaców. W 1979 Kotor został wpisany na listę światowych zabytków UNESCO. Miasto było pod wieloma wpływami: Bizancjum, Austro-Węgry, Francja, Rosja co wpływa na bogactwo i różnorodność zabytków. Był to drugi największy port austro-węgierski.
Następnie przejazd autokarem tzw drogą króla Mikołaja wiodącą serpentynami do miasta Njegusi.  W Njegusi można zobaczyć tradycyjną produkcję tradycyjnej szybki prsut oraz wędzonego sera. Kolejnym, krokiem jest wycieczka w góry szlakiem prowadzącym na Jezerski Vrh (1660 m n.p.m) - najwyższy szczyt w PK Lovcen. Następnie przerwa na zdjęcia z widokiem na Bokę Kotorską (ok 1 godziny) Kolejnym miastem jest Cetinje – dawna stolica Czarnogóry. Szczególnie ciekawe są tu ambasady wielkich i mniejszych mocarstw – Austro-węgier, Cesarstwa Rosyjskiego czy Serbii. Następnie zwiedzanie muzeum petara Petrovića Njegosa oraz Pałacu Króla Mikołaja.
Najlepiej sprzedawana wycieczka w 2008 – 2013 z której wszyscy klienci byli bardzo zadowoleni!

CZWARTEK
Boka Kotorska, 08.00 – 17.00,  30 euro, w cenie bilety wstępu do miasta Kotor
 Boka Kotorska to jedyny fiord na Adriatyku. Stanowi on istną perełkę Czarnogóry zarówno pod względem natury jak i architektury. Jest to  obszar umieszczony na  Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Jeżeli spojrzymy na mapę droga wije się tuż przy morzu odsłaniając za każdym zakrętem niesamowite widoki. Ogromne wrażenie robi różnica poziomów. W miejscu gdzie tafla wody styka się z lądem pną się góry i one otaczają całą Bokę Kotorską Samo miasto nazywane jest małym Dubrovnikiem. W obszarze Boki Kotorskiej znajduje się wiele malowniczych i interesujących miejscowości oraz znamienitych zabytków.  Zatoka ma 88km długości, 35 m głębokości i 3 km szerokości, linia wzdłuż brzegu 106 km.
Wyjazd w kierunku średniowiecznego miasta Kotor leżącego u podnóża masywu Lovćen. Miasto otoczone grubymi murami obronnymi wspinającymi się po zboczach masywu Dobroty było nie do zdobycia. Miasto ma śródziemnomorski charakter, pełne jest wąskich uliczek, placów, świątyń i pałaców. W 1979 Kotor został wpisany na listę światowych zabytków UNESCO.
Następnie płyniemy statkiem na wyspę Matki Boskiej na Skale. Jest to jedyna wyspa na Adriatyku, która została usypana przez ludzi. Początkowo, w tym właśnie miejscu z morza wystawał jedynie niewielki fragment skalny. Legenda głosi, że dwaj bracia, rybacy z Kotoru, 22 lipca 1452 r. właśnie na tej skale odnaleźli obraz Matki Boskiej Bogurodzicy. Postanowili oddać obraz kościołowi św. Mikołaja w Peraście, jednak z niewyjaśnionych przyczyn malowidło wróciło na skałę. Sytuacja powtarzała się kilkakrotnie, aż w końcu miejscowa ludność uznała to za znak z niebios i w miejscu skały usypano wysepkę z kamieni i wraków nieprzyjacielskich statków. Obecnie wyspa zajmuje 3000 m kw. W 1630 roku powstała tu także przepiękna świątynia, w której umieszczono cudowny obraz. Kościół p.w. Wniebowzięcia Maryi Dziewicy, nawiązuje do barkowego stylu pałaców z Perastu. Następnie płyniemy do miasta Perast - zabytkowe miasteczko liczące nieco ponad 300 mieszkańców, położone na wybrzeżu Boki Kotorskiej Czas wolny na zwiedzanie maks 1 godz.  Następnie płyniemy do portu w Tivacie. Tam krotka przerwa i powrót autokarem do Baru/Sutmore

PIĄTEK
Spływ rzeką Tarą, 7.00 – 20.00, 65 euro, w cenie 2 posiłki (tradycyjne czarnogórskie śniadanie - szwedzki stół i obiad)
Wyjazd sprzed hotelu. Przejazd przez Podgoricę, Niksić do miasta Sciepan Polje. Po drodze przerwa na robienie zdjęć nad Pivskim Jeziorem. Turkus wody wydaje się niemożliwy. Szczególnie ładny przy słonecznej pogodzie. Efekt potęgują strome ściany kanionu. Następni dojazd do obozu, przerwa na posiłek i tradycyjne przekąski. W obozie dostaniecie odpowiednią odzież i sprzęt. Do kanionu rzeki dowiozą was terenowe samochody. Na miejscu rozpocznie się spływ z instruktorem. Spływ obejmuje najpiękniejszy, około 14 kilometrowy jego odcinek, w tym niemal wszystkie najpiękniejsze uskoki i bystrza. Spływ trwa ok 3,5 godziny. Planowane są dwie przerwy. Po zakończeniu spływu będziecie mogli zjeść obfity obiad i spędzić popołudnie w czarnogórskim klimacie. W tym samym miejscu brał udział w raftingu książę Maroka Albert .

SOBOTA
Czarnogórskie Kaniony, 7.00 – 18.30, 40 euro, w cenie bilety wstępu do Parków Narodowych  - 6 euro
W północnej i wschodniej części Czarnogóry wznoszą się wysokie,często przekraczające 2000 m n.p.m.masywy Gór Dynarskich. Poprzecinane są one głębokimi kanionami,których głębokość przekracza niekiedy 1000 m. Największe kaniony tworzą rzeki Moraca, Piva i Tara.
Podróżować będziemy malowniczym kanionem rzeki Moraca prowadzącym ku północy kraju w kierunku Parku Narodowego Dormitor – jednego z 4 parków narodowych Czarnogóry, zwiedzimy monastyr Morace. Następnie pojedziemy przez Park Narodowy Biogradska Gora (trzeci największy PN w Europie) Następnie przejedziemy do kanionu rzeki Tara nazywanej „Łzami Europy.” Ta nieprawdopodobnie piękna rzeka wyżłobia sobie drogę najgłębszym kanionem Europy i drugim na świecie (po Kolorado). Ściany kanionu dochodzą miejscami nawet do 1250 m. Na uwagę zasługuje tu czystość wody, która na niemalże całej długości kanionu uznawana jest za pitną. Jej najbardziej malowniczy odcinek położony jest na terenie jednego z najciekawszych Parków Narodowych Czarngóry – Dormitoru. Majestatyczne góry porośnięte są tu nieprawdopodobnym lasem - „czarnym borem” wystrzelającym w górę z nagich skał. W PK Dormitor przerwa na odpoczynek i zdjęcia z mostu nad rzeką Tarą. Następnie jedziemy w kierunku Góry Żabljak i Czarnego jeziora skąd rozpościera się widok na górę Durmitor. Tu przerwa na odpoczynek i obiad (we wlasnym zakresie, ok 12euro za dania tradycyjne). W dordze powrotnej szybki rzut oka na miasto Niksić i Sabnik.

NIEDZIELA
Monastyr Ostrog, 7.00-  15.00, 15 euro
Monastyr Ostrog to prawosławny klasztor w Czarnogórze, położony na malowniczym zboczu dolinyZety w pobliżu miejscowości Nikšić. Klasztor uważany jest za jeden z najważniejszych i najświętszych ośrodków religijnych Serbskiej Cerkwi Prawosławnej (a nawet i całych prawosławnych Bałkanów). Założony został w XVII wieku przez serbskiego biskupa prawosławnego Wasilija Jovanovicia(Ostrogskiego), który wraz z 30 mnichami schronił się tu w obawie przed Turkami. Po śmierci uważany za cudotwórcę i uzdrowiciela Wasilij został kanonizowany a jego relikwie złożone zostały w jednej z klasztornych cerkwi Monastyru Ostrog.
Cały kompleks składa się z dwóch części, stanowiącego cele mieszkalne mnichów - Monasteru Dolnego, oraz oddalonego o godzine drogi piechotą właściwego Monasteru Górnego. Jego główną świątynię stanowi częściowo wykuta w skale charakterystyczna biała cerkiew Wprowadzenia Matki Bożej do Świątyni. Obecnie Monastyr Ostrog jest najczęściej odwiedzanym przez pielgrzymów jak i turystów klasztorem w Czarnogórze.

Fish piknik „u Robinsona”, 10.00 – 17.00 , cena: 30 euro
rejs na małą, prywatną plażę, grillowanie ryb, czas wolny na kąpiel i plażowanie. W cenie rejs, ryba, wino, soki, arbuz.

rejs wzdłuż wybrzeża Bar-Petrovac-Budva-Plaża Królewska , 12 euro z przewodnikiem, 8.30
Wejście na statek w Susanj i płyniecie wzdłuż wybrzeża Czarnogóry. W trakcie rejsu podziwiać można niesamowity krajobraz i malownicze zakątki małych cichych plaż do których można dostać się tylko łodziami. Podpłyniecie do wyspy Sveti Stefan – największej wyspy – hotelu w europie. Następnie dopłyniecie do przystani w mieście Petrovac. Jedna godzina przerwy na zwiedzanie/opalanie. Kolejnym miastem jest Budva. Tu 2,5 godziny przerwy na zwiedzanie  starego miasta oraz plażowanie. W drodze powrotnej dobijamy do tzw. Plaży Królewskiej - pięknego zakątka gdzie można popływać w  lazurowej wodzie oraz odpocząć w knajpce na plaży. Powrót   ok godziny 18.00.

* podany harmonogram stanowi propozycje terminów. Realizacja wycieczki uzależniona jest od ilości chętnych.

Ramowy program imprezy:


1 dzień: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autobusów  

2 dzień: Przyjazd do Ulcinj zakwaterowanie w apartamentach. 

3-11 dzień: Pobyt - możliwość korzystania z wycieczek lokalnych. 

12 dzień: Wykwaterowanie w godzinach rannych, czas wolny, wyjazd do Polski zgonie z rozkładem jazdy. 

13 dzień: Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy autobusów.

Cena obejmuje:


- autokar LUX,

- zakwaterowanie, 10 noclegów

- opieka pilota,

- opieka rezydenta,

Cena nie obejmuje:


ubezpieczenie KL, NW - 50 zł,*

- opłata klimatyczna 50 zł.os/turnus*

 

*kwoty doliczone na umowie

Dojazd:


Autokar LUX

Zniżki:


{#emotions_dlg.discount}znizki dla stałych Klientów

Wyżywienie:


Brak wyzywienia w cenie

Dopłata do wyżywienia HB +400zł/os

Wyżywienie HB:

Śniadania:  w formie serwowanej  ( do śniadania podawana jest kawa lub herbata )

Obiadokolacje : zupa , drugie danie ( wybór z 3 dań ) ,  deser - napoje dodatkowo platne.

Zakwaterowanie:


Więcej zdjęć
Pokoje

Willa Dolce Vita

Lokalizacja:

Obiekt położony w miejscowości Ulcinj, 700m. od plaży.

Zobacz na mapie

Zakwaterowanie:

Pokoje 2,3 i 4os z łazienką, aneksem kuchennym, lodówką, kuchenką elektryczną lub gazową, czajnikiem. Pokoje z balkonami. 


Wyżywienie:

Dopłata do wyżywienia HB +400zł/os

  
Rezerwacja miejsc / tabela terminów (cena za osobę)


Ceny w tabeli oznaczają cenę za osobę!
Kliknięcie na cenę pozwoli na przejście do formularza rezerwacji internetowej.
MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE REZERWACJI?
CHCESZ UZYSKAĆ POMOC?

tel.:
email: biuro@gofun.pl
lub formularz
Symbol Termin Dolve Vita pok. 2os. Dolve Vita pok. 3os. Dolve Vita pok. 4os.

Do góry strony

Lokalizacja

Polecamy
Opublikowane na stronach internetowych www.gofun.pl materiały, oferty lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. W naszej ofercie najlepsze sylwestry, imprezy narciarskie, wyjazdy wakacyjne, Super wycieczki dla młodych ludzi.
1.6506979465485