ALBANIA - VLORA -HOTEL ALIKO***

Terminy: 25.05.2014-02.10.2014

Zakwaterowanie: Hotel ALIKO***

Dojazd: autokar 

Zniżki:{#emotions_dlg.discount} dla byłych Uczestników wyjazdów 

Telefon:
GG:
Email:
biuro@gofun.pl
formularz kontaktu z doradcą

Tego jeszcze nie było! Odwiedź Albanię zanim zacznie to być bardzo modne! Riwiera Albańska zachowała jeszcze urok miejsca nie do końca odkrytego, które mimo swej niezwykłej urody nie jest jeszcze zadeptane przez turystów. Vlora leży dokładnie na granicy Adriatyku oraz Morza Jońskiego – nie ma takiego drugiego miejsca w Europie. Idealne miejsce dla aktywnych wakacji! Tajemnicza Albania to kraj, gdzie wszyscy uwielbiają zabawę! Mieszkańcy na pewno chętnie nauczą swych turystów kilku najważniejszych zwrotów oraz pokażą kroki niezwykle popularnego kolo. Vlora jako tętniący życiem kurort jest miejscem, gdzie bardzo dużo się dzieje. Zaskoczy nas na pewno ilość stylowych mercedesów oraz bunkry, które są jednym z symboli tego kraju, jak również nowoczesne hotele i ciekawe, kolorowe miejsca, gdzie można wspaniale się bawić. W pobliżu Vlory znajdują się dwie laguny Pahaliman Lagoon – gdzie możemy zobaczyć ruiny zatopionego miasta Orikum oraz bazę wojskową i Narta Lagoon – tam natomiast możemy podziwiać monaster Zvrnec. Nie wspominając już o urozmaiconych plażach oraz zawsze doskonałej pogodzie! 

Plaże 

Riwiera Albańska to jedno z najpiękniejszych miejsc w Albanii. Mało jest miejscowości na świecie, gdzie można jednego dnia kąpać się w dwóch morzach. Vlora leży dokładnie na granicy Adriatyku oraz Morza Jońskiego. Sama Vlora oferuje nam różnorodność w sposobie plażowania. W centrum miasta znajdują się piaszczyste plaże publiczne, natomiast kierując się na południe możemy odnaleźć coraz więcej dzikich zakątków, które zachwycają lazurową wodą i bielą drobnych kamyczków. Riwiera Albańska to również przepiękne podwodne widoki, które kuszą fanów nurkowania. Jest to również region, gdzie zawsze możemy liczyć na wspaniałą pogodę, gdyż większość dni w roku świeci tam słońce. 

Kuchnia 

Restauracje Vlory kuszą różnorodnością oraz niskimi cenami. Przede wszystkim możemy skosztować typowo śródziemnomorskiej kuchni. Riwiera Albańska jest znana przede wszystkich ze świeżych ryb takich jak Koca i Lavrak oraz z najwyższej klasy małży przygotowywanych na bardzo wiele sposobów. Wielbicielom mięsa polecamy restauracje, gdzie można skosztować m.in. jagnięciny z rożna. Odnajdziemy również typowo bałkańskie smaki. Dzień można zacząć od byrka (ciasto francuskie nadziewane mięsem, serem lub szpinakiem), a później warto skosztować qoft (grillowane, podłużne kotleciki z mięsa mielonego). 

 

HOTEL ALIKO***

Położenie
Hotel położony jest we Vlorze w dzielnicy Uji i ftohte w południowej części miasta. Na najwyższym piętrze znajduje się restauracja, z tarasów której roztacza się widok na Vlore oraz na morze. Pokoje mają widok na morze z jednej, a na góry z drugiej strony. Hotel jest położony niedaleko centrum miasta, w ciągu dziesięciu minut można znaleźć się na tętniącym życiem deptaku. W najbliższej okolicy znajdują się również kluby oraz restaurację, które zapewniają wieczorną rozrywkę. Od hotelu do morza w linii prostej jest 100m, jednak dzielnica, w której położony jest hotel słynie z wielości miejsc do plażowania – zarówno pokrytych drobnymi, białymi kamyczkami niewielkich plaż, jak również większych piaszczystych. Nazwa dzielnicy Uji i ftohte czyli „zimna woda” wzięła się od źródeł wody mineralnej, której ujście znajduje się nieopodal hotelu w miejscu gdzie łączą się dwa morza - Jońskie i Adriatyk. Niedaleko znajdują się również sklepy spożywcze oraz w czasie sezonu stragany z owocami oraz warzywami. Hotel posiada również własnego busa, którym można odpłatnie zrealizować krótkie wyjazdy.

Zakwaterowanie
Hotel Aliko jest obiektem o wysokim standardzie wykończenia oraz o nowoczesnym designie. Posiada dwu i trzyosobowe pokoje z łazienkami wyposażone w bezpłatną klimatyzację, telewizor oraz bezprzewodowy internet. Większość pokoi posiada balkon z widokiem na morze oraz panoramę miasta lub na góry. Na ostatnim piętrze znajduje się bar i restauracja/pizzeria. Hotel jest wyposażony w windę.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE: 

RIWIERA ALBAŃSKA

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu przez przełęcz i Park Narodowy Llogara, gdzie zatrzymujemy się na tarasach widokowych aby podziwiać Albańską Riwierę z wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Na poranną kawę zatrzymujemy się w miejscowości Himara, gdzie mieszka mniejszość grecka. Następnym przystankiem jest Borsh i niezwykłej urody wodospady, które stanowią tło dla restauracji. Porto Palermo to przede wszystkim dziewiętnastowieczna twierdza Ali Pashy Tepeleńskiego oraz cerkiew i pozostałości po komunistycznej bazie wojskowej. Później zwiedzimy ruiny starożytnego miasta Butrint, które jest dowodem na niezwykłe bogactwo historyczno- kulturowe Albanii. Park archeologiczny założony w tym miejscu obejmuje kulturę pierwszych Słowian, grecką, rzymską, bizantyjską oraz wenecką. Po tych atrakcjach czeka nas odpoczynek na przepięknych plażach Ksamilu. Na zakończenie relaksujący spacer deptakiem jednego z najbardziej znanych kurortów czyli Sarandzie, gdzie jak na miejscowość turystyczną przystało można kupić pamiątki. CENA: 40 EURO

 

BERAT-ARDENICA-APOLLONIA

Pierwszym punktem jest Ardenica, gdzie zwiedzamy monaster, w którym ślub brał Skandebeg największy bohater narodowy Albańczyków. Kolejny punkt to Berat czyli słynne miasto tysiąca okien będące na liście UNESCO. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. W Beracie możemy również podziwiać orientalną architekturę dolnej części miasta. W drodze powrotnej odwiedzamy ruiny starożytnego miasta Apollonia. CENA 30 EURO

 

ALBANIA PÓŁNOCNA

Wycieczka rozpoczyna się od Durres, gdzie zwiedzamy przede wszystkim ruiny starożytnego amfiteatru oraz term. Następnie kierujemy się do stolicy Albanii czyli Tirany. Głównymi atrakcjami jest przejazd przez tzw. blok czyli osiedle gdzie w czasach komunistycznych mieszkali dygnitarze komunistyczni oraz sam Enver Hodża. Zatrzymujemy się przy piramidzie Hodży oraz na głównym placu Skandeberga i meczecie. W kruji oglądamy twierdzę Skandeberga, a następnie czas wolny na obiad oraz spacer tze. turecką uliczką. CENA 30 EURO

Ramowy program imprezy:


Dzień 1 – Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. 
Dzień 2 – Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę / Macedonię. 
Dzień 3 – Przyjazd do Vlory w godzinach południowych. Zakwaterowanie. Spotkanie informacyjne z rezydentem. 
Dzień 3 – 12 – Pobyt na miejscu, możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. 
Dzień 12 – Wykwaterowanie do godz. 09.00. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowo-wieczornych. 
Dzień 13 – Przejazd przez Czarnogórę / Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację. 
Dzień 14 – Przyjazd do Polski w godzinach - nocnych/porannych (Polska Południowa), porannych/przedpołudniowych (Polska Centralna), popołudniowych/wieczornych (Polska Północna). 

Cena obejmuje:


 

 • przejazd autokarem
 • zakwaterowanie, 9 noclegów w Hotelu Aliko***
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • opiekę rezydenta podczas pobytu

 

Cena nie obejmuje:


 

 • ubezpieczenie 50zł (doliczane na umowie)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 450 zł
 • dokwaterowanie - osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego
 • opłata klimatyczna – 10 euro; dzieci do 12 lat płacą 50% - płatne u pilota w autokarze
 • wyżywienia

 

Dojazd:


Przejazd autokarem

Zniżki:


{#emotions_dlg.discount}zniżki dla stałych Klientów!

Wyżywienie:


Brak wyżywienia w cenie

 

 • wyżywienie HB (9 śniadań, 9 obiadokolacji) 450 zł
 • wyżywienie BB (9 śniadań) 200 zł
 • wyżywienie - same obiadokolacje (9 obiadokolacji) 280
 • możliwość wykupienia wyżywienia HB na miejscu u rezydenta (ok. 12 euro/dzień)
 •  

  Zakwaterowanie:


  Więcej zdjęć
  Pokoje

  Hotel ALIKO***

  Lokalizacja:

  Hotel położony jest we Vlorze w dzielnicy Uji i ftohte w południowej części miasta.

  Zobacz na mapie

  Zakwaterowanie:

  Posiada dwu i trzyosobowe pokoje z łazienkami wyposażone w bezpłatną klimatyzację, telewizor oraz bezprzewodowy internet. 


  Infrastruktura:

  • restauracja
  • bar
  • pizzeria
  • winda


  Wyżywienie:

  Brak wyżywienia w cenie

  wyżywienie HB +500zł (śniadnania x9, obiadokolacje x9)

  wyżywienie BB +200zł (śniadania x9)

  obiadokolacje +280zł (obiadokolacje x9)
  Rezerwacja miejsc / tabela terminów (cena za osobę)


  Ceny w tabeli oznaczają cenę za osobę!
  Kliknięcie na cenę pozwoli na przejście do formularza rezerwacji internetowej.
  MASZ PYTANIE DOTYCZĄCE REZERWACJI?
  CHCESZ UZYSKAĆ POMOC?

  tel.:
  email: biuro@gofun.pl
  lub formularz
  Symbol Termin Aliko pok. 2os. Aliko pok. 3os.

  Do góry strony

  Lokalizacja

  Polecamy
  Opublikowane na stronach internetowych www.gofun.pl materiały, oferty lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. W naszej ofercie najlepsze sylwestry, imprezy narciarskie, wyjazdy wakacyjne, Super wycieczki dla młodych ludzi.
  1.6547420024872